in

Meretuulikute ümber toimuv näitab valitsuse ükskõikset suhtumist kaitseküsimustesse

Kaja Kallase ja Kristen Michali valitsused on oma maksutõuse alati kaitsevajadustega põhjendanud, kuid juba see, et nn julgeolekumaks hajutati erinevate maksude alla, näitas, et mitte riigikaitse polnud põhjuseks, vaid võimulolijate poolt hukka aetud rahandus. Viimased sündmused kinnitavad, et valitsuse prioriteediks pole riigikaitse.

ERR vahendab: “Valitsus on Euroopa Liidule lubanud, et kaotab avamere tuuleparkidele seatud kõrgusepiirangud enne järgmise aasta lõppu. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) kinnitab, et kui kaitseministeerium soovib tuuleparkidele täiendavaid piiranguid seada, on neil see võimalus veel olemas. /…/ Kaitsevägi teatas neljapäeval Eesti Rahvusringhäälingule antud intervjuudes, et Eesti lääneranniku lähistele plaanitavad meretuulepargid piiravad oluliselt Eesti kaitsevõimet.”

See näitab, et valitsusele on esmatähtis ideoloogiline rohepööre, milles tuuleparkidel on eriline tähtsus – kaitseministeerium pidavat kiirustama, kui tahab mingeid piiranguid kehtestada. Ei saa veel selgemini väljendada seda, et kaitseküsimused pole valitsusele olulised, vaid oluline on Brüsselile antud lubadus kaotada avamere tuuleparkidele seatud kõrgusepiirangud.

Sellele valitsusele pole Eesti kaitsmine üldse tähtis, tema prioriteet on antud ideoloogilised lubadused. Samas ütlesid sõjaväelased ERR-ile varem: “Eesti sõjaväeluure juht, kolonel Kiviselg, rääkis, et tuuleparkide mõju üldiselt on kaitseväe jaoks negatiivne, kuna need segavad raadioluuret, raskendavad vastase territooriumilt signaalide vastuvõtmist ja positsioneerimist ning kokkuvõttes lühendavad eelhoiatuse aega, mis on oluline vaenlase rünnaku korral. Eesti kaitsevõime halvendamise kõrval puudutab tuuleparkide mõju ka laiemalt NATO kaitsevõimet, rõhutas Kiviselg.”

Ja veel üks oluline uudis ERR-ilt: “Riigikogu komisjonidel on aega mõned nädalad, et võtta seisukoht, kas Eesti peaks nõustuma Euroopa Liidu kliimaeesmärgi ettepanekuga, mille täitmine ei ole praegust tehnoloogiat arvesse võttes riigile jõukohane.”

Rohepööre pole meile jõukohane ja ometigi jätkatakse sellega riigikaitse arvelt?

Uued Uudised