in

Rahandusminister Jürgen Ligi keeldub osalemast tegemistes, milles on sõna „korruptsioon“

Kui üks minister ei taha kuuldagi sõna „korruptsioon“, siis paneb see küsima, miks ta seda kuulda ei taha. Jürgen Ligile pole selline üldriiklikult vajalikust tegevusest hoidumine esmakordne.

BNS vahendab: „Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Anastassia Kovalenko-Kõlvart saatis parlamendi juhatusele märgukirja, kus palub pöörata tähelepanu reformierakondlasest rahandusministri Jürgen Ligi käitumisele seoses sellega, et ta on jätnud korduvalt tulemata erikomisjoni istungile.

Riigikogu komisjonil on õigus nõuda valitsuse liikme komisjoni istungil osalemist tema võimkonda kuuluvate küsimuste kohta teabe saamiseks. Riigi ettevõtete valitsemine ja osaluspoliitika on rahandusministri vastutusvaldkond.

“Jürgen Ligi on jätnud korduvalt tulemata korruptsioonivastase erikomisjoni istungitele. Seejuures probleem pole ministri ajapuuduses, vaid minister on komisjoni kirjutanud, et ta põhimõtteliselt keeldub osalemast komisjonis, mille nimetuses on sõna korruptsioon,” lausus Anastassia Kovalenko-Kõlvart. “Muidugi võib minister otsustada, et korruptsiooniennetusega tegeleda ei ole vaja ning reageerida vaid siis, kui tekivad suuremad rahapesu- ja korruptsioonijuhtumid, aga siis on juba hilja komisjoni tulla.”

Jürgen Ligi on juba ühe komisjoni töös osalemisest hoidunud ja tagajärjeks oli suuremat sorti Vene rahapesu läbi Eesti.

Eelmisel korral rahandusministrina valitsuses olles juhatas Jürgen Ligi valitsuskomisjoni rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist puudutavate küsimuste lahendamise koordineerimiseks. Selle komisjoni protokollid näitavad, et komisjoni esimehena osales Ligi 18 koosolekust vaid kahel. Hiljem on selgunud, et Danske Eesti üksusest liikus perioodil 2007–2015 läbi enam kui 200 miljardit eurot hämarat raha.

Sellest lähtuvalt: kui Jürgen Ligi hoidub korruptsiooni uurimast, ju siis on kuskil midagi suurt ja hämarat toimumas.

Uued Uudised