in

Nõukogude aeg on tagasi: mehed ja naised peavad olema üks ja sama

Nõukogude ajal üritati teha sama, mida tehakse meedia kaasabil tänases Eestis – mehi ja naisi üritatakse teha mitte sedavõrd võrdseks, kuivõrd sarnaseks. Jaht “soolisele diskrimineerimisele” ja “soolistele stereotüüpidele” aga käib juba nagu kurikuulus rebasejaht Inglismaal.

Delfi (kes siis muu) kirjutab vastava jutu pealkirja all “Mehelik mees sööb burksi ja naiselik naine salatit? Toitumisterapeut selgitab, miks sotsiaalne surve söömisele on endiselt soopõhine.”

Tohoh tonti, nüüd peab siis keha kinnitamisel ka soolise võrdsusega arvestama? Mis on küll saanud vabast tahtest, lihtsast elust ilma ideoloogiliste ettekirjutusteta, lõõgastumisest ilma painavate reegliteta?

Inimesed söögu, mida tahavad, käe saab ette panna ainult arst, kes annab soovitusi, kui inimese keha ei kannata teatud toitusid. Mis inkvisiitor on keegi toitumisterapeut, kes ei arvesta mitte sedavõrd toidu tervislikkusega, kuivõrd soolise võrdsuse propagandaga?

“Teatav sotsiaalne surve ja lihasöömise maskuliinsuse kuvand soodustab ka noormehi selliseid valikud tegema, saades eeskuju siis kodust või sõprade seltskonnast,” kirjutab Delfi.

Kui nüüd noori mehi õpetatakse liha asemel salatit sööma, kas see siis pole sotsiaalne surve?

Meeste toitumistavad pole mitte “sooline stereotüüp”, vaid tingitud füüsilisest tööst, mida mehed on alati teinud. Päev otsa puid lõhkunud mees ei saa salatist söönuks, ta vajab ka praegu “mehist kõhutäit”. Jah, päev otsa programeerinud noormees võib kapsast süüa küll, tema füüsiline aktiivsus on väike, aga vaevalt et temagi seda soovib.

Naised ei söö salatit mitte seetõttu, et neil on “sotsiaalne surve” peal, vaid seetõttu, et ei taha lisakilosid – ja see on nende valik, loobumine rammusamast toidust figuuri ja ilu nimel. Kui tahtmine olla sale on tingitud “soolisest diskrimineerimisest”, ei tohiks see kaasaegsele feministlikule naisele probleemiks olla, ta on iseteadev ja sööb seda, mida tahab.

Sotsiaalne surve on olemas neis laudkondades, kus osa inimestest tahaksid rammusamat sööki ja siis tuleb üks vegan, kes nõuab tema toitumistavade austamist ning siis võtavadki kõik mingi salatikese, lahkudes söögikohast endiselt näljasena, et minna siis bensiinijaama burgerit sööma.

Delfi rahvas ja “toitumisspetsialistid”, lõpetage hoopis teie inimeste õpetamine ja igasuguste diskrimineerimiste otsimine sealt, kus neid pole. Laske inimestel olla need, kes nad on, ärge looge marksistlikku “uut inimest”.

Uued Uudised