in

Martin Helme: see, mis toimub praegu Rumeenias, on Securitate riigipööre

Olen seda varemgi öelnud ja ütlen taas: elame postdemokraatlikul ajastul.

See, mis toimus praegu Rumeenias on kõige ehedam õpikunäide riigipöördest. Võimul olev seltskond kaotas presidendivalimiste esimeses voorus ja oleks kõigi prognooside kohaselt kaotanud ka teises voorus.

Tasub üle korrata, et Rumeenia on Euroopa üks korrumpeerunumaid riike ja põhjust pole vaja pikalt otsida. Sealsed kommunistid sündisid 35 aastat tagasi ümber ja osad neist hakkasid euromeelseteks liberaalideks, teised euromeelseteks sotsideks. Vaheldumisi on võimul oldud 35 aastat, kusjuures kõige suurem võim on kurikuulsal Securitatel, kes eriti ei näinud vaeva ümbersündimisega kommunistliku režiimi kokku varisemise järel.

Rahval on sellest ammu kõrini ja see on toonud poliitilisele areenile võimukartellile vastanduvad jõud, keda võimuringkonnad loomulikul äärmuslasteks ja vene käsilasteks kohe kuulutasid. Aga näe, rumeenlased ei kuulanud peavoolumeedia lugulaule ja valisid “valesti”.

Kuidas selline kimbatus lahendada?

Lihtne! Kuuluta valimiste esimene voor tühiseks ja jäta teine voor ära ning ole võimul rõõmsalt edasi. Et see üdini põhiseadusvastane ja demokraatia alusprintsiipe jalge alla trampiv riigipööre söödav oleks räägi midagi vene trollidest Tik-Tokis, lase Securitatel koostada salajane raport, mis siis ilma vähimagi tõestusmaterjalita seda “kinnitab” ning lase liberaalsetest süvariigi poliitaktivistidest kohtunikel asi ära vormistada. Kohtunikud ju võivad põhiseadust ja demokraatiat tühistada, nad on ikkagi kohtunikud!

Muide huvitava paralleelina, ka Gruusia liberaalne president teatas äsja, et kuigi ta volitused on lõppenud, ei kavatse ta ametist lahkuda, sest ta ei nõustu äsjaste valimistulemustega. Demokraatia kaitseks populistide eest tuleb demokraatia ohverdada, kuidas te siis aru ei saa!

Ma ei hakka üle käima kõiki neid kohti ja kordi, kus ja kuidas ka Eestis on demokraatia ja põhiseadus tühistatud ja tasa lülitatud, ikka samuti liberaalglobalistide poolt üle võetud põhiseaduslike institutsioonide pühaliku ja piduliku ringkäendusega. Ütlen lihtsalt, et ka Eesti elab postdemokraatlikus olekus ja siinne võim ning selle võimu poolt ametisse pandud institutsioonide juhid on ebalegitiimsed.

Eestis on ainult üks erakond, mis seisab põhiseaduse ja demokraatia eest, sest me usume oma põhiseaduses ette nähtud rahvusriigi ja vabaduste ideaali. See erakond on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Kui probleem on demokraatia puue ja ebalegitiimne võim, siis lahendus on EKRE!

Lõpumõte. Me kasutame väga palju terminit liberaal ja liberalism. On levinud ja harjumuspärane. Seda tuleb aga alati mõista kui meie ajastu fašismi. Samasugune usk riigi poolt kehtestatud ideoloogiasse, sallimatus eriarvamuse suhtes, riigikapitalismi juurutamine, üksikisiku allutamine kollektiivi huvidele, instinktiivne vägivalla pooldamine poliitiliste konkurentide kõrvaldamiseks, oma läbikukkunud poliitikatele toetuse mobiliseerimine sise ja välisvaenlase otsimisega ning ühiskondliku permanentse eriolukorra taotlemine.

Liberaalid-fašistid, te lõpetate samuti, nagu lõpetasid eelmised fašistid ja eelmised kommunistid. Rumeeniast on selle kohta jätkuvalt päris karme kaadreid võimalik leida. Trükkige sisse Ceaușescu.”

Martin Helme, EKRE esimees

Toimetuse täpsustus: “Securitate (ametliku nimega Departamentul Securității Statului) oli kommunistliku Rumeenia julgeolekuteenistus. Securitate asutati 1948. aasta 30. augustil ja saadeti laiali 1989. aasta detsembris.”