Lugedes ERR-i uudiseid Inglismaalt, tõuseb viha. Riigis veristati lapsi, aga uudiste põhirõhk on sellel, kuidas “halvad” protesteerivad. Elajalikult tapetud lapsed teid justkui ei huvita, neist te ei kirjuta…
Tantsutunnis 6-9-aastaste tüdrukute tapmine šokeeriks igat ühiskonda. Kujutagem, et sisserändetaustaga inimene teeks midagi sellist Eestis. Kas me peaksime tõttama seda kogukonda kallistama, kelle seast mõrvar esile kerkis? On paratamatu, et me muutume hoopis veelgi ettevaatlikumaks.
Suurbritannia võimud on repressioonide teraviku suunanud protesteerijate vastu ja see vaid õhutab vägivalda – kui inimesed tunnetavad, et riik on kaude vastaspoolt toetamas, ajab see vihaseks küll. Tegu ei ole ju esimese juhtumiga Suurbritannias, sisserändajate käe läbi on surnud väga palju inimesi, ka terrorioht ei lähtu mujalt kui suurtest võõrkogukondadest.
Kolm väikest tütarlast on surnud ja ühiskond peaks vaikima, sealhulgas väikeste tüdrukute isad? Kui nad vaikiksid, siis jätkub kõik endistviisi, La Manche`i lõunakaldalt lükkavad inimkaubitsejad endiselt paate lahti ja sees istuvad need, kes varem tulid paatidega üle Vahemere. Tapmised ju ei lõpe.
ERR levitab teadlikult desinformatsiooni, et tapja taust olevat teadmata, politsei polevat seda kinnitanud. Politsei ei kinnitagi, see on osa nende poliitkorrektsest poliitikast. Mina lugesin BBC-st, et tapja on pärit Ruandast sisserännanud perest, muuhulgas olid seal naabrite jutud, kuidas nemad ei tahtnud kunagi selle perega Ruanda genotsiidist rääkida, kartes, et see võib valus olla.
See, et nüüd rünnatakse ka moslemikogukondi, ongi otseselt politsei-poolse vaikimise tagajärg – täpne info võinuks selle ära hoida. Kuigi ka islamistid on veretööde taga: näiteks 2017. aastal toimus Manchester Arenal lauljatar Ariana Grande kontserdil plahvatus, milles hukkus vähemalt 22 ja sai vigastada 59 inimest. 22-aastane enesetaputerrorist Salman Abedi pani kontserdi lõpus plahvatama naelte ja poltidega täidetud pommi. Ohvrite seas oli hulga lapsi. Terroristi märkas turvamees, kuid ei julgenud teda “tülitada”, kartes, et kui tegu on valehäirega, saab ta rassismisüüdistuse.
Praegune Southporti sündmuste kajastus on see, mida nimetatakse infosõjaks või infooperatsiooniks – ehk siis viiakse rõhk sündmuste tegelikult taustalt mujale ning süüdlastest (laiemas mõttes) tehakse hoopis kannatanud. Kurb, et Eesti meedia suisa valetab oma lugejatele välissündmuste taustast. Sest praegu jääb mulje, et laste tapmine on lihtsalt mingi sündmus, aga näe see “paremäärmuslaste märatsemine” on katastroof. Me võiks juba teada, et need “äärmuslased” tunnevad muret kaitseta inimeste, sealhulgas laste pärast, keda veristati alžeerlase poolt ka Iirimaal.
Jüri Kukk, toimetaja
Taustaks üks värske uudis otse Aafrikast.
AFP-BNS – “Nigeeria president Bola Ahmed Tinubu kutsus pühapäeval lõpetama üleriigilisi proteste ja “verevalamist” seoses majandusraskuste tõttu puhkenud meeleavaldustega, mida julgeolekujõud on asunud jõuliselt maha suruma.
President lubas oma telepöördumises “inimeste muredega tegelda”. Tegemist oli riigipea esimeste avalike kommentaaridega nädala algul puhkenud meeleavalduste kohta.”
Pange tähele kolme momenti: meeleavaldused puhkesid majandusraskuste tõttu; julgeolekujõud suruvad neid juba maha; riigipea aga kutsub üles proteste lõpetama ja lubab inimeste muredega tegeleda.
Seesama riigipea on asjad juba nii untsu ajanud, et riigis valatakse verd, aga ilmselt süüdistab temagi hoopis “äärmuslasi”. Lugu toimub küll Nigeerias, aga sama on ju ka Suurbritannias.