in

Eestis on ainult üks Trumpi-partei ja selleks on EKRE

Uudistes vahendatakse minister Keldo sõnu: USA turg pakub Eesti ettevõtjatele üha rohkem huvi. Jah, Trumpi saabuval valitsemisperioodil hakkab Ameerika maailmas taas olulist rolli mängima, aga Eestil on sinna raske pääseda, sest uus president teab ilmselt väga hästi, et Eesti pole temale sõbralik riik. Ja sellisel riigil on raske uues Ameerikas läbi lüüa.

EKRE on öelnud, et rahvuskonservatiivid on Eesti poliitikas ühel pool ja teisel pool on kõik muud erakonnad. Nii on see ka Trumpi küsimuses – ainult EKRE toetas teda eelmisel võimuperioodil, uuesti kandideerimisel ja ainult rahvuskonservatiivid juubeldasid Trumpi uue võidu päeval. See on ka loomulik, sest Eesti erakonna ja Ameerika presidendi seisukohad kattuvad väga paljus, migratsiooni tõrjumisest kuni traditsioonilise ühiskonna hoidmiseni ja kliimahüsteeria tõrjumiseni.

Kõik teised Eesti erakonnad ja kogu meedia peale mõnede konservatiivsete kanalite on Bideni-rahvas, nad toetavad demokraatide woke-väärtusi, liberaalset-vasakpoolset suhtumist massimigratsiooni, sooideoloogiasse ja nii edasi. Neil tuleb praegu valida, kas jääda tõrjuvale positsioonile ja eemalduda maailmariigist või siis läheneda Trumpile. Kerge see olema ei saa, sealhulgas ka Eesti ettevõtjatele, sest siinne ärimaailm on omaks võtnud rohepöörde ja kliimavõitlejatest woke-firmadel pole Ameerika turule asja, sest seal kaovad ilmselt ettevõtlusel kliimakammitsad ära, sealsed firmad muutuvad konkurentsivõimelisemaks ja mis asja on sinna siis Eesti rohefirmadel?

Ameerika turule pääsuks tuleb võtta omaks see, mis toimub Ameerikas – ja isegi ERR kirjutab sellest, kuidas USA firmad lahkuvad majandusorganisatsoonidest, kellel on esikohal kliimaneutraalsus.

Eesti meedia on samuti endiselt Bideni-lainel – tasub vaid vaadata BNS-i uudiseid (kes vahendab peamiselt liberaalide AFP-d) ja on kohe näha, milline tigedus pulbitseb igast Trumpi-teemalisest uudisest. Ainult et Ameerika meediahiiud asuvad Trumpi poolele või vähemalt hakkavad edastama objektiivsemat infot ja siis pole peavoolumeedial enam jalgealust. Kui ERR-i korrespondent hakkab USA-st kibestunud demokraatide narratiivi edastama, kõrbeb ringhääling veel rohkem kokku.

Muide, Bideni kaotuse üheks põhjuseks peetaksegi seda, et teda toetanud meedia on igasuguse usaldatavuse kaotanud ja ka need vigurid, millega eelmisi presidendivalimisi mõjutati või lausa võltsiti, olid nüüdseks liiga läbinähtavad.

Üks hea näide muutustest on AfD liidri Alice Weideli külaskäik Trumpi juurde, mis näitas täpselt, keda uus Ameerika hindab. Ja kui Eesti poliitikutest läheb keegi USA-sse, siis kindlasti võetakse opositsioonijuhti Martin Helmet kümme korda meelsamini vastu kui peaminister Kristen Michalit.

Uued Uudised