in

Minister Tsahkna – vägivaldne revolutsionäär, mitte suhteid siluv diplomaat

On lausa uskumatu, kui kahekeelsed võivad olla Eesti võimupoliitikud – mees, kes ise käis Gruusia valitsusvastasel miitingul rahvast riigi vastu üles ässitamas, süüdistab nüüd selle riigi poliitikuid selles, et nood ei lasknud Tsahkna poolt ülesköetutel laamendada.

Tsahknat ei häiri isegi diplomaatilised reeglid – teise riigi välisminister lihtsalt ei käi sõbralikus riigis meeleavaldustel rahvast vägivallale ässitamas (Tsahkna tegi seda juba enne valimisi, mil võimul oli “euromeelne” president, kuid konservatiivne valitsus). Diplomaadid, kelle hulka kuulub ka välisministri institutsioon, peavad riikidevahelisi lõhesid mitte laiendama, vaid kaotama, et koos saaksid eksisteerida ka väga erineva ühiskonnaga riigid. Eesti diplomaatia näib aga olevat suunatud teiste riikide siseasjadesse sekkumisele ja vägivalla õhutamisele.

Pole teada, kas Gruusia plaanib mingeid vastumeetmeid, viimati lubas sealne pool samaga mitte vastata, et hoida suhtlust avatuna. Tsahknale peab mägilaste riigi küll igaveseks sulgema, sest sedavõrd vaenulikku tegevust sõbraliku riigi vastu ei saa aktsepteerida.

Ka Gruusia peaminister Irakli Kobakhidze süüdistas äsja Euroopa Komisjoni riigis vägivalla õhutamises. Meeleavaldajad purustasid teatavasti parlamendihoonet Tbilisis omajagu ning vigastasid kümneid korravalvureid.

Peaminister Irakli Kobahidze: Euroopa Komisjoni nõudmised õõnestavad Gruusia stabiilsust

Euroopa Liidus tundub lihtsalt käärivat meeletu viha, et üks “värviline revolutsioon” ei õnnestunud ja Gruusia siseneb Euroopasse konservatiivsete riikide toel. Tsahkna on samas tuntud katiivse homoagenda levitajana.

Gruusia terrirtooriumist on umbes viiendik Venemaa poolt okupeeritud ja sellises olukorras “venemeelsusest” rääkida on absurdne.

BNS: “Eesti lisas sissesõidukeelu nimekirja veel 19 Gruusia kõrget ametiisikut, kelle hulka kuuluvad teiste seas Gruusia justiitsminister, peaprokurör, parlamendisaadikud, prokurörid, kohtunikud ning endine politseijuht.

„Need isikud vastutavad otseselt või kaudselt rahumeelsete meeleavaldajate, ajakirjanike ja opositsiooniesindajate tagakiusamise eest,“ ütles välisminister Margus Tsahkna. „Gruusia võimude poolt kasutatav vägivald, politiseeritud kohtuprotsessid ning ebaproportsionaalsed karistused meeleavaldustel osalejatele ja opositsioonipoliitikutele on vastuolus demokraatia põhiväärtustega ja Gruusiale koos Euroopa Liidu kandidaatriigi staatusega antud tingimustega.“

„Eesti jätkab Gruusia kodanikuühiskonna, sõltumatu ajakirjanduse ja Euroopa integratsiooni toetamist, seistes Gruusia rahva õiguste ja väärikuse kaitsel,“ rõhutas Tsahkna.

Kokku on Eestisse sissesõidukeeld kehtestatud nüüdseks 102-le Gruusia ametiisikule.”