in

Martin Helme: EKRE energiapoliitika tagab meile odava ja stabiilse energiavarustatuse

Elering tahab tõsta elektri ülekandeteenuse hinda, et teenida aastast lisatulu 25 protsenti ehk ligikaudu 24,5 miljonit eurot. See tähendaks võrgutasu tõusu 12,5 eurolt 17,2 euroni megavatt-tunni kohta.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna energeetikaplaan näeb ette jätkata lähiaastakümnetel elektri tootmist põlevkivist. Odav elektrihind on kõige aluseks!

Euroopa Liit ei ole see, kes on meie põlevkivienergeetikat ahistanud, see on olnud meie enda rahvavaenulik valitsus. Kui meie olime valitsuses, maksis CO2 kvoot 5 eurot Nüüd on see 70–100 euro vahel.

Põlevkiviga paralleelselt tuleb viivitamatult käivitada tuumajaama arendus. Jaam tuleb planeerida võimsusega, mis ületaks meie tarbimisvajadusi, et tulevikus oleks Eesti taas energiat eksportiv riik.

Niisugune plaan tagab nähtavas tulevikus niihästi meie varustuskindluse kui ka kõige soodsama elektrihinna.

Põlevkivijaamade käigushoid ja tuumajaama ehitamine on kapitalimahutuse seisukohalt kordades odavam kui juhuelektri arendamine.

Samuti võtab see päevakorrast maha vajaduse investeerida miljardeid eurosid ülekandevõrkudesse ning omakorda miljardeid võrgu stabiliseerimisse näiteks reservvõimsuste või akude abil.

Täielikult tuleb kõrvale lükata plaan asuda Eestis ehitama gaasijaamu, sest niihästi investeering neisse kui ka neis toodetav elekter on kallid.

Eesti ei vaja korruptiivset ja eksperimenteerivat energiapoliitikat. Eesti vajab tervemõistuslikku plaani, mis tagab meile odava ja stabiilse energiavarustatuse.

Martin Helme, EKRE esimees

Samal teemal Järjekordne kirves tarbija selga: Elering tahab võrgutasu tõsta