in

Pakosta ähvardab EKRE naisi põrguga

EKRE naisühendus saatis kirja ning kogub ka allkirju, kutsudes justiits- ja digiminister Liisa Pakostat ametist tagasi astuma. Selle peale kukkus umbusaldamise ajal kiluvõileibadest rääkinud minister taas veiderdama.

“Kaitse Eestit, nõudes oma allkirjaga justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakosta viivitamatut tagasiastumist, Rootsi vägistajate ja mõrvarite vastu,” seisab üleskutses.

EKRE naisühendus mõistab teravalt hukka Pakosta kavatsuse tuua Rootsi kurjategijad Tartu vanglasse ning põikleva suhtumise aastate jooksul toimunud jõhkratesse vägistamistesse Pihlakodu hooldekodus, mille ohvriks langes 8 kaitsetut eakat naist.

Reformierakonna ja Eesti 200 ebapopulaarse valitsuse taktikepi järgi tantsiva Riigikogu suutmatus tagandada vanurite vägistamist soosivat ja Rootsi kriminaale Eestisse importivat justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakostat, tekitab tülgastust.

“Liisa-Ly Pakosta käitumine pole üksnes ebapädev, vaid solvab kõiki Eesti naisi, emasid, tütreid ja vanaemasid,” seisab avalduses.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) naisühenduse esinaise Kai Rimmeli sõnul soovitakse rahvatahe.ee platvormil allkirjade kogumisega anda inimestele võimalus oma seisukohta väljendada. „Kui turvasüsteemide eksperdid nagu politsei, prokuratuur ja kaitsepolitsei näevad selles plaanis ohte, aga poliitiline juhtkond nende hoiatustega ei arvesta, siis see tekitab kõhedust,“ selgitas ta.

Pakosta naerab selle peale aga kõikidele näkku ja kasutas kriitikale vastates Õhtulehes kolme tuntud naise tsitaati. Nende seas teatas ta: „Põrgus on eriline koht naistele, kes teisi naisi ei aita.“ See on Madeleine Albrighti kommentaar, millega ta soovis rõhutada naiste solidaarsuse ja vastastikuse toetuse tähtsust.

Tema krüptilised vastused viitavad selgelt, et ta ei kavatse kriitika peale ministriametist taanduda.

Pakosta ning Rootsi justiitsminister Gunnar Strömmer jõudsidki juba Eesti avalikkuses palju  vastasseisu tekitanud vanglarendilepingu allkirjastada, kuid mõlemad tunnistasid, et detailid selguvad tulevikus. Meedia vahendab, et Pakosta ja Strömmer sõnul on tegemist alles vaheetapiga ja selleks, et esimesed Rootsi vangid üle Tartu vangla läve astuksid, tuleb läbida mitu sammu. Lepingu peab ratifitseerima mõlema riigi parlament ja Rootsi Riksdag peab vangide Eestisse saatmiseks muutma ka põhiseadust.

 

Vaata lisaks:

EKRE naisühendus kogub allkirju Liisa Pakosta tagasiastumiseks